Kızım bir çizgi film kahramanı!

,

Kızım Esra Zeynep ile birlikte çizgi film projesine başladık. Esra Zeynep 6 yaşında ve henüz 8 aylık olan Yusuf İhsan adında bir kardeşe sahip. Esra her çocuk gibi çizgi filmlere bayılıyor. Kendi çizgi filmimizi yapma kararını birlikte aldık. Esra kendi filminin süper kahramanı olmayı hayal ederken ben de iki kardeş arasındaki abla kardeş ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyorum. Bu sebeple filmin isminin “Abla Kardeş” olmasını önerdim. Ancak Esra önerileri dinler saygı duyar ama her zaman kabul etmeyebilir.. “Abla kardeş güzel.. Ama iki kardeş olsun” dedi..

Çalışmalara başladık. Esrazeynep.com‘dan çalışmaları takip edebilirsiniz. Çok acelemiz yok. Ama sonuçta gerçekten kısa metrajlı da olsa bir çizgi filmimiz olsun istiyoruz. İlk çalışmaları muhtemelen flash ile yapacağım. Vakit bulabilirsek print edilmiş kağıtlar üzerinden stopmotion çekmek istiyorum. Hem daha yaratıcı olur, Hem de Esra’nın daha çok katkısı olur.. Bütün bunlar prodüksiyonla ilgili. Şu anda da önem verdiğim filmin pazarlaması.

Pazarlama derken kitlemizin çok geniş olmadığını hemen belirtelim. Esranın çevresini hedefliyoruz doğal olarak. “Esra’yı tanıyanlar” şeklinde özetlenebilir. Bu sebeple önce fısıltı gazetesini devreye sokup aile meclislerinde projeden bahsettik ve insanları web sitesine yönlendirdik. Esra’nın odasına asacağımız 100×70’lik bir afiş onu daha da havaya sokacaktır. Mug, t-shirt vs eşyalar da düşünüyoruz. Çizgi filmi bir şekilde yapacağız. Ama daha önemli olan kızımın bir çizgi film kahramanı olması..

storyboard

View SlideShare presentation or Upload your own. (tags: storyboard abla)

2 cevaplar
 1. Tatanga
  Tatanga says:

  Emin’im, süpersin.
  Büyük kardeşin yeni gelen misafiri kıskanmaması ve onu kendine yardımcı görebilmesi için süper bir yöntem bulmuşsun 🙂

  Çizgifilmin devamını çocuklarımızla beraber merakla bekliyoruz…

  Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.