Bodrum Bodrum… bodrumlook.com

, ,

Mart ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde İstanbul’da hava hala ısınmadı. Bahar mevsimine duyulan özlem had safhada. Oysa bazı şehirlerde hep bahar mevsimi hüküm sürer. İnsanın içini üşüten poyraz yerine hep tatlı esintiler hakimdir sahillerde.. Bodrum sevdalıları bu satırları okuduklarında işte Bodrum da böyle bir şehir diyecekler.

Yüksel uzun yıllardan beri Bodrum’da yaşıyor. Uluslararası bir şirketin finans direktörü olarak İstanbul veya Ankara, hiç değilse İzmir’de değil, Bodrum’da… Yalıkavakta Muhteşem bir koya açılan ofis penceresine sahip. Kendi adıma imrendiğim ve günlük hayattan kopuk olmayan bir iş yaşamı var.

20 yıllık tanışıklığımız var Yüksel ile… Çevresine bigane kalamaz. Bodrum ile ilgili kitaplar okudu, araştırmalar yaptı.. Adım adım gezdi. Şu anda da fotoğrafçılık dersleri alıyor ve Bodrum(u görselleştirmeye hazırlanıyor. Yaptığı araştırmalar ve okuma faaliyetleri sırasında Bodrum ile ilgili dijital kaynakların azlığından şikayetçi idi. Nadir ile birlikte yaptığımız bir Bodrum seyahatinde kendisini gaza getirip bir Bodrum portali inşa etmeye ikna ettik. Yükseli dijtal dünyaya ısındırmamız bir yıldan fazla bir zamanımızı aldı. Ama nihayet bir Bodrum Portali olmaya aday bodrumlook.com artık test edilmeye başladı.

Hedefler büyük. Çok dilli ve çok derinlikli bir portal kurmak için altyapımız da hazır. Bu noktada WordPress’e güvenebileceğimizi zaten biliyorduk. Her geçen gün daha da büyüyecek olan sitemize yakında kardeşleri de katılacak. Yeri geldiği zaman bunlardan da bahsederiz.

Üşüdüğünüzde, yüksek binalar ufkunuzu kestiğinde bodrumlook.com’a gelip, Akdenizin ılık maviliğinden ve Bodrum evlerinin beyaz dinginliğinden bir katre de olsa nasiplenmeye çalışın. Bu kadim şehir, Magazin sayfalarında gördüklerinizden daha fazla şey sunar bizlere..

Bodrumlook projesi katkı sağlayacak herkese açıktır.. Yüksel’e çıktığı bu uzun yolda başarılar diliyoruz.

www.bodrumlook.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.